Kursused

9. apr 2019

.

6-osaline joonistuskursus: Loovuse sisemised impulsid

Kursus sobib:

  • Sisemiseks tasakaalustajaks igal elualal.
  • Neile, kel pole aimugi, et meist igaühel on pingeid maandav omapärane joonistusanne.
  • Kunstiga tegelevatele inimestele tugeva loomingulise impulsi saavutamiseks.

Igaüks meist on hajameelselt kritseldanud paberile ja pärast avastanud justkui ise tekkinud põneva kujundi või mustri. Sürrealistid nimetasid sellist joonistamisviisi automaatseks joonistamiseks.

Iga inimese psüühikale omased alateadlikud tungid otsivad väljundit meie unenägudes, teine võimalus on neist vabaneda loomingulise tegevuse käigus. Samuti on alateadlikule sisemaailmale omane sümboli loomine. Isegi haigus võib olla organismi sümbol kuhjunud probleemidest. Joonistades saab painavad sümbolid endast “ära anda”, et tervemana edasi minna.

Taoline loomemeetod on peale teraapilisuse ka tohutu rõõmu allikas. Kui kujundid hakkavad justkui eikusagilt tulema, on see tunne, mida ikka ja jälle tunda sooviks.

Algul räägime alateadlikest tungidest, loominguliselt viljakamatest seisunditest, unenägudest, une-eelsetest nägemustest ja sellest, kuidas tungid end teadvuse tsensuurile vaatamata loominguliste tegevuste ja teisenduste vormis välja murravad.

Seejärel proovime joonistamist erinevate helide, omavahelise suhtluse ja impulsside ajel.

Saab tellida ka lühikursust firmadele või kollektiividele õdusaks koosolemiseks ja parema omavahelise suhtluse saavutamiseks läbi loovuse (2h).

juhendaja Lembe Ruben, Eesti Kunstiakadeemia MA (magistritöö “Alateadlikud loomemeetodid ja kujundid” 2002), Tallinna Ülikooli kunstiteraapia aastane koolitus, TLÜ psühholoogia kursused, erinevad loovpraktikad  CV

tel: viis-kuus 626 022 või info(at)kunstiosakond.eu
.

On inimesi, kes on kursuse käigus avastanud endas täiesti uue ande. Eriti rõõmsad on need inimesed, kelle igapäevatöö võimaldab väga vähe loomingulisust. Neile on seda oskust – oma elu loovusega tasakaalustada – eriti vaja.

loovus

Loe kursusel osalenute arvamusi!

..

EHTEKURSUS.

Ehtekunstniku juhendamisel saab teha oma soovide kohaselt erinevaid ehteid, objekte vmt. Proovida on võimalik sepistamist, neetimist, valtsimist, jootmist, jne. Kursuse käigus õpitakse selgeks vajalikud tehnikad. Tunni hind 20 €, materjalid hinna sees, välja arvatud hõbe-kuld ja vääriskivid (kui neid on soov kasutada).

Tund toimub Kunstihoones neljapäeviti kl 17:30-19:30.

Juhendaja Kaupo Kangur MA,  tel: viis-kuus 561 878; info(at)kunstiosakond.eu

Natukene saab lugeda ka siit

Kunstiosakond.eu.SormuseteguEhtekursusel

.

KURSUS: GRAAFIKA ERINEVAD TEHNIKAD

Erinevad graafikatehnikad – klassikalised ja uuemad. Graafika trükkimine graafikaplaadi ja trükipressi abil on kaasahaarav ja adrenaliini andev tegevus igas vanuses ja erialaga inimesele!

Saab tulla kollektiiviga toredaks ühisürituseks (2,5h) või jälgida jooksvalt väljakuulutatud kursusi konkreetsele tehnikale. Kursused toimuvad Kunstihoones ja KUMU-s.

Juhendaja Lembe Ruben, tel. viis-kuus 626 022; lembe.ruben(at)gmail.com

.

2. märts 2018

 39869228_1076666815831923_8579261263261990912_n

Joonistuskursus: Joonistamine – alateadvuse väljund.

Kursus toimub ühekordsena ettetellimisel (tel. 56626022; lembe.ruben@gmail.com) ja 2 x aastas 6-osalisena Kumus või Kunstihoone ateljees.

Töötuba kollektiividele ja sõpruskondadele on mõeldud loovuse arendamiseks, sisemiseks tasakaalustajaks ja inimeste omavaheliseks lähendamiseks. Suhtleme omavahel joonte keeles. Saab vaadata üksteisele otsa ja jagada oma emotsioone, vahel ka naerda ja nutta! Sobib toredaks vahepalaks firmapeo või sünnipäeva raames.
Kestus 2 h

Kunstiosakond OÜ

Pliiats on kui antenn. Keerake oma „vastuvõtjad“ õige „sageduse“ peale!
„Sagedus“ on igaühel pisut erinev aga kõigil inimestel on ta olemas ehk kõik inimesed on võimelised joonistama oma pöörast ja ainulaadset kujundimaailma! Kujundid tekivad justkui iseenesest kui alateadvusel õnnestub teadvuse rangest tsensuurist mööda lipsata.
Kui õige tunnetus on leitud, saavad joonistades väljundi alateadlikud tungid, teadvustamata teadmised, sundmõtted ja painavad fantaasiad.

Sisemine paine nõuab mängulist vormi, et sellest teraapiliselt vabaneda. Aga just mäng on see, mida täiskasvanu endale tihti keelab.
Joonistamise hetkel on teadlik kontroll käe tegevuselt eemaldatud ehk teadvus tegeleb millegi muuga. Abiks selles mängus on meil segavad faktorid – mõteteta olek, väsimus, kummastavad helid, huvitav vestlus, tugevad emotsioonid või probleemid. Teadvuse tsensuurist vabana saab väljundi väga omapärane kujundimaailm, mille rikkus üllatab isegi ennast. Veel lugemist selle kursuse kohta allpool.

Juhendab kunstnik Lembe Ruben (tel: 56626022); lembe.ruben@gmail.com

26219168_918282791670327_3748880949544098921_n 

.